Programy, projekty, akcje

Angażujemy się w różne akcje

Kubusiowi Przyjaciele Natury

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 4 miliony dzieci. Dzieci z przedszkoli w całym kraju  biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskują dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają im w proekologicznej edukacji.

Program został skonstruowany tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Po zrealizowaniu scenariuszy lekcyjnych każda placówka nabywa prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Kodowanie na dywanie

Nauka programowania z najmłodszymi przy pomocy mat edukacyjnych z akcesoriami, specjalnych puzzli oraz niezwykłego robota Ozobota, który wprowadza dzieci z uśmiechem na twarzy w tajemniczy świat kodów i zaszyfrowanych poleceń.

Ekoludki

Program autorski mający na celu wspólną troskę o naszą planetę. Tutaj chętnie sięgamy po kartony i inne opakowania, tworząc z nich cudne przedmioty i zabawki. Podczas zajęć dowiadujemy się jak segregować śmieci i co to jest SMOG. Wspólnie uprawiamy ogródek i sadzimy roślinki, by przyroda codziennie witała nas w przedszkolu swymi kolorami. Mroźną zimą dokarmiamy ptaszki w naszych karmnikach i zbieramy artykuły oraz karmę dla bezdomnych zwierząt.

Biblioteka Przedszkolna

Akcja naszych nauczycieli stworzona by zachęcić przedszkolaki do sięgania po książki i wzbudzić pasję do czytelnictwa.

Czytanie z rodzicami to także wspaniała zabawa i wspólnie spędzony czas. Naprawdę warto!

WYPOŻYCZ > PRZECZYTAJ > ODDAJ > WYMIEŃ

Kasztanobranie

W tym roku nasze Przedszkolaki po raz pierwszy brały udział w tej akcji 😊 Wspólnie z rodzicami, babciami, rodzeństwem na wyprawach do parków nazbierali górę kasztanów, którą wymieniliśmy na drobną kwotę, co pozwoliło nam na zakup kilku dodatkowych zabawek 😊 Dziękujemy 😊

Zbiórka nakrętek

W tym roku nasz bohater to Karolek. Dla niego zbieramy nakrętki. Dzięki nim, możliwe będzie uzyskanie funduszy na niezbędne leczenie, terapie i nowy aparat słuchowy.

Karolek ma obustronny niedosłuch. niestety słuch się pogarsza i już prawie nie słyszy na lewe uszko…. Nosi aparaty słuchowe. Musi uczęszczać na zajęcia z rożnymi specjalistami (logopeda, psycholog, zajęcia logorytmiczne, zajęcia sensoryczne) dodatkowo musi ćwiczyć w domu, poznawać dużo rożnych dźwięków… żeby mógł nauczyć się mówić.

FUNDACJA POTRAFIĘ POMÓC

KAROL MISIAK 240-643

Dane do apelu 

Szanowni Państwo, Kochani Przyjaciele możecie pomóc w leczeniu Karolka, wspierając nas przez:

1% podatku, wpisując w rozliczeniu PIT ,

cel szczegółowy: Karol Misiak 240-643 , KRS 0000303590

lub

wpłacając darowiznę na adres:

Fundacja Potrafię Pomóc, Cybulskiego 35H,  50-205 Wrocław

nr 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722, tytuł przelewu „darowizna dla Karol Misiak 240-643